Bölgeler

ölüdeniz

Fethiye / Ölüdeniz

“Allahın Dünyaya Bağışladığı Cennet” olarak nitelendirilen Ölüdeniz, 3 km’lik bir kumsala sahip bulunmaktadır. Ölüdeniz’de, açık ve koyu mavinin, açık ve koyu yeşil ile iç içe girdiği bir renk armonisi içinde yüzmenin doyumsuz mutluluğu tadılabilir. Yılın on ayı ılık ve durgun suyu ile doğal lagün görünümündeki Ölüdeniz; yerli ve yabancı turistler tarafından en çok tercih edilen yerlerden birisidir.

Fethiye’ye 14 km. uzaklıktaki Ölüdeniz ile Belcekız Plajı’nı, Kumburnu birbirinden ayırır. Belcekız’daki çok sayıda pansiyon, kamp, motel ve lokanta yılın her mevsimi hizmete açık bulunmaktadır. Çam ağaçları ile kaplı tertemiz kumsalı ve berrak denizi ile Kidrak buraya 3 km. uzaklıktadır.


marmaris

Marmaris

Marmaris, batısında Datça Yarımadası ve Kerme Körfezi, kuzeyinde Ula, doğusunda Balan Dağı, Karadağ ve Günlük Tepeleri ile güneyinde Akdeniz ile çevrilidir. Körfezin önünde kıyıya ince bir dille bağlı olan Adaköy, onun önünde Sedir Adası, Keçi Adası ve Güvercin Adası bulunur. Kentin en eski kısmı denize doğru uzanmış bir tepe üzerine kurulu olan Kale Mahallesidir. Marmaris daha sonra eteklere doğru ve kıyı boyunda gelişmiştir. Hava ulaşımının yapıldığı Dalaman Havaalanı sadece bir saat uzaklıktadır. Rodos ise sadece 45 dakika uzaklıktadır.


kas 

Kaş

Kaş, yerli halkın ve sonradan olma yerli ve yabancı "Kaşlıların" yaşadığı, yaklaşık 7200 nüfuslu, sırtını heybetli Toros Dağlarının yamacına dayayıp Akdeniz in mavi sularına kucak açmış küçük ve güzel bir turistik kasabadır. Sonradan olma Kaşlıların çoğu İstanbul veya Ankara gibi büyük şehirlerin keşmekeşinden bıkmış ve kaçıp buraya yerleşmiş Türkler ve başta İngilizler olmak üzere eski Avrupalı, Amerikalı, Avustralyalılardan oluşur.

Kaş tarih içinde değişik adlarla anılmış ve bir zamanlar adına Antifellos, Habesos veya Habesa, ya da Andifli denmiştir. Teke yarımadasının tarihinde önemli yer tutmuş olan, şimdilerde doğa sporları ve kültür turizminin merkezi, tarihi kalıntıları, eşsiz mavi gökleri ve türkuaz suları ile "Türk Riviera"sının gözde bir turistik beldesi haline gelmiş Kaş, yolu ona varanları ayırım yapmadan sevgiyle kucaklıyor.

Daracık sokakları, sokaklarında mutlu dolaşan kedileri ve köpekleri vardır. Daracık sokaklardaki küçücük kafelerde veya sahilde denize ve rıhtıma bakan restoranlarda en seçici damak zevkine bile hitap eden değişik lezzetler sunulur. Limanı yatlar, balıkçı tekneleri ve guletlerle doludur. Marinasında dünyanın dört yanından gelmiş tekneler, yatlar misafirlerine ev sahipliği eder. Gündüzleri mavi sular ve gökler ziyaretçilere unutulmaz anlar yaşatırken, geceleri barlar canlı müzikleri ile en müşkülpesent gönülleri bile eğlencenin kucağına çeker. Ancak Kaş, pek çok başka turizm merkezi ile karşılaştırıldığında göreceli olarak hala koruduğu sakinliği ve sessizliği ile gerçekten dinlenmek ve “kafa dinlemek” isteyenlerin seçtiği yerdir.

Kaş ta sizi tek bir şey zorlayabilir: ne yapacağınıza karar vermek. İsterseniz antik tiyatroda bir konser izleyebilirsiniz, belki de yamaç paraşütü ile göklerde süzülüp, Kaş ı kuş bakışı seyredersiniz. Şnorkelle deniz dibini gözleyebilir, daha derinlere dalmak isterseniz tüplü dalış yapıp cam gibi berrak suların derinliğinde tarihi gemi veya uçak batıklarına bakar, balıklarla veya deniz kaplumbağaları ile yüzersiniz. Kekova da tabanı camla kaplı teknelerle veya kano ile batık şehri seyredebilirsiniz, Likya Yürüyüş Yolunda sizden önce gelmiş geçmiş yüzlerce insanın ayak izlerini takip edebilirsiniz. Antik şehirlerde eski medeniyetleri anabilirsiniz. Kanyonda serin sulara atlayıp, kayalara tırmanabilirsiniz. Ya da bir sahilde şezlongunuza uzanıp tembel tembel gelen geçen tekneleri izleyebilirsiniz.

 


kas 

Kaş / Kalkan

Dünyanın en romantik tatil beldesi seçilen Kalkan, Akdeniz’in en batısında yer almakta olup Antalya Kaş ilçesine bağlı elit bir tatil beldesidir. Ünlü tarihçi Heredot tarafından dünyanın aya ve yıldızlara en yakın olduğu iddia edilmekte olup 1920 yılına kadar Kalamaki (Güzel Koy) adıyla anılmıştır. Uzun yıllar konumu itibariyle güvenilir bir liman olarak çevre köylerde yetişen tarım ve orman ürünlerinin pazarlandığı liman olarak önemini korumuştur. Günümüzde turizmin gelişmesiyle son yıllarda villa kiralama sektöründe öne çıkan belde, yeni bir cazibe merkezi olma yolunda ilerlemektedir.

Kalkan’ın öne çıkan özellikleri arasında harika deniz manzarasına sahip yazlık evleri, butik konaklama tesisleri, neredeyse her evin duvarlarınısaran rengarenk begonvil çiçekleri, mavi bayraklı turkuaz rengi tertemiz plajları, zeytin ağaçlarından kaynaklanan ferah havası ve yüksek kalitede hizmet veren işletmeleri yer almaktadır.

Ara
  • Antalya,Kaş,Kalkan
  • Muğla,Fethiye
  • Antalya,Kaş
  • Muğla,Marmaris
  • Muğla,Bodrum
Filtrele
Arama yapabilmek için, lütfen tüm alanları doldurun!

Karşılaştırma Listem


Yükleniyor
Karşılaştır